Vláda odmítla kvóty pro přijetí uprchlíků

Vyjádření IVČRN k dnešnímu prohlášení vlády zastoupené ministrem Chovancem

Česká vláda dnes odmítla plošné přidělování uprchlíků do ČR. Zároveň chce i v budoucnu hlasovat proti závazným kvótám, které by zemím EU přijetí imigrantů stanovily jako povinnost. Vláda tím jasně dala stopku nátlaku lidskoprávních byznysmenů, kteří příliv imigrantů pojali jako hotovou věc bez ohledu na názor občanů. „Referendum je zbytečné, Syřany musíme přijmout“ hlásala ještě dnes zástupkyně Elena Tulupova z Konsorcia nevládních organizací pracujících s migranty v ČR.

Vláda je zjevně jiného názoru. Bude zasahovat zejména mimo území České republiky, lékařskou pomocí běžencům v zemích sousedících s oblastí válečného konfliktu. Tedy tak, aby se zranění kurdští bojovníci i uprchlící v budoucnu mohli opět začlenit do společnosti, která je jim kulturně i hodnotově blízká.
Pokud mají nevládní organizace eminentní zájem na tom, aby uprchlíci začali nový život v Evropě, kde mají nulové zázemí a jazykovou i kulturní bariéru, mohou teď ukázat, že to myslí vážně – a začít s adresnou pomocí jednotlivým rodinám ve své režii, nikoli na náklady státu. Rodiny nemuslimů na pomoc čekají opravdu zoufale, protože v okolních muslimských regionech tak jako tak nemají žádnou životní perspektivu. Na to upozornila iniciativa Islám v ČR nechceme už v polovině srpna prostřednictvím výzvy vládě a humanitárním organizacím.

Komentáře

comments