Vláda smetla ze stolu návrh na rozšíření pravomoci ombudsmanky

Výborná zpráva! Vláda dnes stáhla Dienstbierův návrh zákona na posílení pravomocí ombudsmanky, kterým měla “lidskoprávní mafie” získat účinný nástroj k úřední šikaně obyvatel. Důvodem byla “jeho malá podpora v Poslanecké sněmovně. Velké díky patří zejména dobrovolníkům z Hnutí IVČRN, kteří během uplynulých dvou let trávili spoustu času kontaktováním svých poslanců v této věci a rozesíláním informačních materiálů.

Záznam z jednání Vlády: https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/tiskove-zpravy/vysledky-jednani-vlady-25–ledna-2017-152873/ čj. 67/17

 

Co hrozilo?

IVČRN se kauze věnovala podrobně od roku 2014, podrobný rozbor návrhu si přečtete v našem článku:

  • pravomoc podávat tzv.veřejné žaloby ve věci diskriminace
  • pravomoc podávat návrhy k Ústavnímu soudu na zrušení zákonů
  • pravomoc podávat tzv. veřejné žaloby ve věci diskriminace rovněž (pseudo)lidskoprávním organizacím

Ve zkratce: Šabatové by mohla podávat přímo žaloby na občana. To znamená, že by mohla třeba ředitelku pražské zdrávky v šátkové kauze přímo zažalovat a v exemplárním procesu ji nechat odsoudit – vždyť kdo z nás má na to, aby si léta platil právníky, kteří se vyrovnají lidskoprávní smečce profesionálů, kterými disponuje?

Svou nevinu by musel také dokazovat například každý pronajímatel bytu, kterého by příslušník nějaké etnické, náboženské či jiné menšiny nařkl z diskriminace, místo aby naopak on musel doložit, že k činu došlo a poškodilo ho to. A jak chcete dokázat, že se něco nestalo?

Ze souhrnu vyplývá, že šlo v prvé řadě o posílení moci ombudsmanky i spřízněných NGO při prosazování ideologického programu. A o získání možností, jak jej vrchnostensky nejširší společnosti vnutit. Klidně třeba skrze rozšíření nehorázného institutu „presumpce viny“, který se vetřel do právního řádu ČR v souvislosti s tzv. Antidiskriminačním zákonem.

Po nástupu aktivistky Šabatové začal úřad veřejného ochránce práv bobtnat a stal se zdrojem živobytí pro další a další členy (převážně brněnské) mafie lidskoprávních aktivistů. Dnešní stav tohoto “státu ve státě” je alarmující: Kancelář veřejného ochránce práv má více zaměstnanců, než Ústavní soud!

 

 

Komentáře

comments