Vládní projekt HateFree culture spolupracuje s islamisty

manipulatori-ali-vetrovec-salafista
Screen z webu http://manipulatori.cz/

 

Vládou ČR placení propagandisté z HateFree Culture spolupracují s islamisty.

Příznivcům a čtenářům IVČRN je projekt “Kampaň proti násilí z nenávisti – HateFree Culture” (HFC) jistě znám. Většinu činnosti zabírá aktivistická propaganda multikulturalismu a proislámská agenda, zbytek připadá na práva menšin, internetový trolling a šikanu lidí a firem s odlišnými názory. To vše placeno cca 40.000.000,- Kč z veřejných rozpočtů, konkrétně z rozpočtu ČR a z tzv. Norských fondů. Včetně platů aktivistů HFC – osob, jejichž kvalifikací pro získání placeného místa v tomto vládním projektu je dosavadní „práce“ v nějaké (pseudo)lidskoprávní neziskovce či dokonce jen internetový trolling (1). Projekt spadá pod Úřad vlády ČR a státní Agenturu pro sociální začleňování, potažmo pod ministra pro lidská práva Dienstbiera. Ten se nedávno nechal v médiích slyšet, že je potřeba projekt posílit (2).

Nemá cenu rozebírat propagandu HateFree Culture, ostatně ať každý posoudí sám. A posuzovat by měl zejména při vědomí, že se nejedná o projekt nějaké zájmové skupiny z vlastních prostředků, na což má každý jistě právo, včetně práva na partikulární přístup k tématu. HFC je Vládou ČR založená, organizovaná a z peněz (nejen) českých daňových poplatníků placená propaganda.

Absolutním vrcholem nehoráznosti ovšem je, když vládní projekt, jehož existence je členy Vlády ČR obhajována údajnou potřebou boje proti šíření nenávisti a extremismu, je napojen na islámské extremisty.

Jednou z činností HateFree Culture je vyvracení údajných hoaxů. Za tímto účelem úzce spolupracuje se serverem Manipulátoři.cz (3). Jedná se o hrdě prezentovaný partnerský web, odtud články HateFree Culture přímo přebírá a dále propaguje na svých stránkách. Prvními partnery webu Manipulátoři.cz hned po založení byli právě HateFree Culture … a islamistický web e-islam.cz. Členem redakce serveru Manipulátoři a provozovatelem serveru e-islam.cz je jistý Lukáš Větrovec

Lukáš Větrovec alias Alíja Harisovič je fundamentalistický český konvertita k islámu, známý jako autor nenávistných kázání v brněnské mešitě. Brněnskou mešitu vede předseda Ústředí muslimských obcí v ČR Hassan Alrawi, který v kázáních nabádá k nenávisti k nevěřícím či k bití dětí, které se nechtějí modlit k Alláhu (4). Samotný Lukáš Větrovec pak proslul zejména antisemitskými kázáními s výzvami k vraždění Židů (5) nebo označováním demokracie a rovných práv žen za západní blud, který brání šíření islámu (6). Veřejně medializována byla také jeho kauza focení se s maketami zbraní přímo v brněnské mešitě (7). Policie ČR v roce 2011 vyhodnotila jeho antisemitské kázání jako trestný čin, bohužel již v té době promlčený (8).

Po medializaci výše uvedených kauz se Větrovec vzdal veřejných islámských aktivit a přesunul se na Slovensko. Spravuje islamistický web e-islam.cz, kde píše proti “nevěřícím” a proti demokracii, kterou vidí jako útisk muslimů. Své fanatické texty teď tedy může šířit přímo v napojení na Vládou ČR zřízený projekt proti šíření nenávisti HateFree Culture.

vetrovecx

 

HateFree Culture rovněž nedávno mohutně propagovala demonstraci (nazvanou „Proti šíření nenávisti“, jak jinak), pořádanou 18. července na Václavském náměstí muslimkou Romanou Červenkovou alias Marwou Al Shawaff. Tato česká konvertitka k islámu šokovala veřejnost podporou kamenování homosexuálů a obhajováním dalších brutálních příkazů práva šaría.

 

cervenkova_romana

saria-kamenovani-cervenkova-HateFreeCulture_postSpolupráce HateFree Culture, která se údajně bere i za práva žen a homosexuálů, se skupinami na nichž participují islámští extremisté, označující rovná práva žen za západní blud či souhlasící s kamenováním homosexuálů, je skutečně pikantní. Ale v řadách multikulturních aktivistů nijak nezvyklé. Opakovaně ukazují, že při střetu zájmů a práv různých menšin, se nakonec vždy přikloní k té agresivnější, tedy k muslimům.

Vládou placení propagandisté z HateFree Culture jsou sice kouzelníci se slovíčky a relativizace faktů je jejich denní chléb, ale zde jim při případném vysvětlování vystačí jen stěží. Je potřeba říci Vládě ČR, která je zřizovatelem projektu, že takhle tedy ne, a k tomu vyzýváme i nejširší veřejnost. Požadujeme okamžité ukončení této pochybné vládní aktivity!

Úřad vlády ČR
nábřeží Edvarda Beneše 4,
118 01 Praha 1
Telefon: 224 002  111
e-mail: [email protected]

Mgr. Jiří Dienstbier, E-mail: [email protected]


Aktualizace: 

hfc-reakce

Vládní propagandisté z HFC zareagovali. Jak jinak, opět lhaním a vykrucováním. Dle vyjádření HFC s webem Manipulátoři nijak nespolupracují a pouze tak nějak „pár lidí z něj znají“. Nejspíš úplnou náhodou pak z webu Manipulátoři texty na web HFC přebírají a na tento web přímo odkazují. Na oplátku, opět úplnou náhodou, web Manipulátoři řadí HFC už od svého založení mezi „partnerské weby“ a tato státní organizace to nechává bez povšimnutí, přestože podle svých slov s daným serverem nespolupracují. Slovy klasika – náhoda, jaká se stává maximálně jednou za deset let. 

Typickou ukázkou je z webu Manipulátoři převzatý text, který je zároveň i ukázkou přístupu k vyvracení údajných hoaxů. Fakt o nepřijímání uprchlíků Saudskou Arábií „vyvracejí“ jen a pouze na základě tvrzení státní tiskové agentury Saudská Arábie. Wahabistická Saudská Arábie pak lže, jak když HFC tiskne. Prezentuje zcela smyšlená čísla a především za přijaté uprchlíky vydává námezdní dělníky posbírané po půlce světa bez souvislosti s konfliktem v Sýrii. Ale k tomu snad někdy příště, protože podobný přístup k „vyvracení hoaxů“ na HFC je pravidlem.

Článek na Manipulátoři ze dne 11.9.:

rep2

 

Převzatý a upravený článek na HFC ze dne 4.10 i s odkazem na web Manipulátoři:

rep1

Manipulátoři řadí HFC i e-islam mezi „partnerské weby“ už od svého založení:

partneri srpen

redakce srpen


 

(1) http://www.online.muni.cz/student/5838-diky-trollingu-pracuje-pro-vladu#.VhKIessVgc8

(2) http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dienstbier-chce-dal-bojovat-proti-sireni-nenavisti-i-kvuli-muslimum-401894

(3) http://manipulatori.cz/o-projektu/

(4) http://www.osacr.cz/2013/06/16/sef-ceskych-muslimu-alrawi-ucte-deti-nenavidet-neverici-a-bijte-ty-ktere-se-nechteji-modlit/

(5) http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Pobijte-Zidy-musi-mit-strach-Kazani-ceskeho-muslima-vydesilo-politiky-216375

(6) http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/24079-brnensti-muslimove-chteji-stavet-druhou-mesitu-demokracie-je-vsak-podle-nich-blud/

(7) http://zpravy.idnes.cz/muslimove-v-brnenske-mesite-strileli-a-fotili-se-u-toho-piq-/domaci.aspx?c=A121127_1859592_brno-zpravy_taz

(8) http://brno.idnes.cz/policie-kazani-v-brnenske-mesite-bylo-trestne-je-ale-promlcene-pbq-/brno-zpravy.aspx?c=A120526_1783737_brno-zpravy_bor

Komentáře

comments