Vtipné odhalení. Řetězec Starbucks se předvedl jako pokrytec. Buďme otevření každému, ale …

Starbucks se stal jakýmsi současným symbolem boje proti prezidentu Trumpovi a jeho rozhodnutí dočasně omezit přijímaní muslimských imigrantů. 

Světový mainstream oslavuje tento americký řetězec kaváren už celý týden. Generální ředitel tohoto podniku totiž oznámil, že Sturbucks hodlá během dalších pěti let zaměstnat 10 000 uprchlíků. No prostě, proč si neudělat reklamu, když už si ji udělali všichni. (Co bude s 10 000 studenty gender studies, kteří půjdou na dlažbu nikdo neřeší)

Před pár dny ale došlo k vtipnému a zároveň odpornému odhalení. Starbucks, který se ze sebe snaží dělat dokonalý příklad civilizovanosti, morálky a otevřenosti se ukázal jako nechutný pokrytec.

Celé sociálně mediální drama odstartovala žena, která nahrála fotku z hlavního města Saúdské Arábie Riádu na twitter a napsala k ní stručný komentář:

Furious: Signs in Arabic and English were put up on doors to the coffee shop. One woman who wasn't allowed into the Starbucks tweeted: '#Starbucks store in Riyadh refused 2 serve me just because I'm a WOMAN'

“Prodejna Starbucksu v Rijádu mě odmítla obsloužit, jenom protože jsem žena. Požádali mě, abych místo sebe poslala muže.” 

Takže tohle je ta morálka, civilizovanost a otevřenost? Ne! Tohle je dokonalý příklad sluníčkové stupidity. Tak a teď v každém Starbucksu zaměstnáme uprchlíka a ženám na celém světě budou muži nakupovat kafe. Nemůžeme jim přece upírat jejich dokonalou kulturu. Také se nemůžete dočkat?

Saudská Arábie je známa silnou genderovou segregací. Aby ženy mohly opustit domov, tak musejí mužského opatrovníka požádat o svolení. Na veřejných místech, jako jsou restaurace, pláže, zábavné parky nebo banky, jsou ženy povinny vstupovat a vystupovat prostřednictvím speciálních dveří.

Politika otevřených dveří totiž asi funguje nejlépe, když zavřete dveře ženám, abyste je otevřeli muslimům.

-Fa-

Zdroj:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3431134/Women-BANNED-Starbucks-Saudi-Arabia-signs-posted-Arabic-English-doors-telling-send-driver-coffee-instead.html

Mohlo by vás zajímat:

Schodiště ústupků. Hidžáb je jen krok první.

 

Komentáře

comments