Vy, studenti, co jste na koleji, sdílejte na vnitřní síti, na diskuzním serveru, na anketovači, na facebooku. Zajímají nás vaše názory.

Vyšlo na IVČRN dne 5.4.2015 (link)

pic_kenya_universityKdyž 17. listopadu roku 1939 poslali neumírnění nacisté do koncentračních táborů 1200 českých vysokoškolských studentů, ozval se celý svět. Mezinárodní den studentstva je jediným dnem mezinárodního významu, který má český původ. Nacisté české vysoké školy na rozdíl od mohamedánů nemuseli vyvražďovat, prostě je zakázali. Navždy. Tedy naštěstí jen do roku 1945 kdy byl nacismus poražen a zničen.

2. 4. 2015 napadli stoupenci radikálního islámu univerzitní areál ve státě Keňa. Zavraždili 150 lidí, většinou studenty. Nejdříve vraždili nahodile, potom třídili studenty na muslimy a na nemuslimy. Každého nemuslima zavraždili. Nakonec v davu studentů vybouchli.

Jedná se o zcela bezprecedentní útok islámské ideologie na vysokoškolské vzdělání, na univerzitní půdu. Doufáme, že tato událost vyvolá mezi českými studenty alespoň zamyšlení či debatu nad povahou ideologie, která je něčeho takového schopna.

Pokud jste na koleji, nasdílejte to na vnitřní síti, na diskuzním serveru, na anketovači, na facebooku. Zajímají nás vaše názory.

Dokázal by někdo přeložit video

 a článek http://en.wikipedia.org/wiki/Garissa_University_College_attack ? díky

Odpovědi na [email protected]

Diskuze:

Když 17. listopadu roku 1939 poslali neumírnění nacisté do koncentračních táborů 1200 českých vysokoškolských studentů,…

Posted by Islám v České republice nechceme on 4. duben 2015

Komentáře

comments