Výhrůžky a zastrašování lidí s jiným názorem versus demokracie v 21. století

Vyšlo na IVČRN dne 17.5.2015 (link)

Výhrůžky a zastrašování lidí s jiným názorem? To známe!

Taslima Nasreen je spisovatelka. Bangladéšská vláda ji obvinila z rouhání, byl jí zabaven pas a její knihy zakázány. Muslimští duchovní nad ní vyhlásili fatvu poté, co v anglicky psaném listu ‘The Statesman’ prohlásila: „Korán by měl být důkladně přepracován.“ Za své aktivity získala Sacharovovu cenu za svobodu myšlení, v roce 1994 uprchla z Bangladéše a získala azyl ve Švédsku.

Pořád je na muslimském “hitlistu” lidí určených k likvidaci, stejně jako už třetí ateistický bloger, který byl minulý týden přepaden a rozsekán mačetami za šíření “nedovolených myšlenek”. A Evropa ve velkém dováží jejich potenciální vrahy. Ti lidé to nevzdají, dál budou hlásit do světa, že islám je zlo. Totalita se šíří strachem, autocenzurou a kapitulací. Náš národ to zažil za poslední století již dvakrát. Na rozdíl od naivních zápaďanů poznáme, kdy se schyluje k průšvihu a proto jsme schopni s tím včas něco dělat. Teď.

taslima_nasreen

Diskuze:

Výhrůžky a zastrašování lidí s jiným názorem? To známe! Taslima Nasreen je spisovatelka. Bangladéšská vláda ji obvinila…

Posted by Islám v České republice nechceme on 17. květen 2015

Komentáře

comments