Vysmívají se nám…

Vyšlo na IVČRN dne 21.7.2015 (link)

Vysmívají se nám: Odpověď “státního tajemníka pro evropské záležitosti” Prouzy (toho, co za naše peníze organizuje kampaň na “zlomení xenofobního odporu”)

https://www.ivcrn.cz/vlada-za-penize-danovych-poplatniku-rozjizdi-promuslimskou-kampan-a-my-obcane-a-danovi-poplatnici-chceme-zaruky-a-jmenovitou-odpovednost/

na náš dopis adresovaný premiérovi Sobotkovi:
“Vážený pane inženýre, předseda vlády České republiky mne pořádal, abych Vám poděkoval za Váš e-mail ze dne 27. června t.r., v němž se vyjadřujete k aktuální migrační situaci a k dosavadní politice vlády České republiky v této oblasti.
Upřímně oceňuji Váš zájem o tuto klíčovou problematiku. Ubezpečuji Vás, že vláda České republiky se tematice uprchlictví, migrace a azylu dlouhodobě intenzivně a s plnou vážností věnuje, přičemž se snaží – nejen při jednáních na nejvyšší úrovni Evropské unie – prosadit přijetí takových opatření, jež by přispěla ke koncepčnímu řešení současné složité situace a jež by zároveň byla prospěšná pro Českou republiku a její občany.
Vážený pane inženýre, děkuji za Vaši trpělivost, kterou věnujete věcem veřejným.

S úctou

Ing. Tomáš Prouza, MBA
státní tajemník pro evropské záležitosti”

Milý pane tajemníku Prouzo, drahý pane premiére, my občané ČR vás neplatíme špatně. Chtěli jsme za své daně jen ubezpečení, že naše země bude přijímat imigranty/azylanty, kteří nepředstavují zásadní bezpečnostní riziko – tedy že na svém území poskytne pomoc primárně, ne-li výhradně, uprchlíkům nemuslimským. Nejste ve svých funkcích navěky. Nezapomeneme!


 

Dopis premiérovi z 27.6. v plném znění:

“Vážený pane premiére,

rád bych Vás jako občan, kterému není lhostejný osud této země a jejích obyvatel, vyzval, aby Vaše vláda zveřejnila klíč, podle kterého hodlá přijímat uprchlíky.


Mám za to, že je třeba alespoň pro jednou odhodit pokrytectví politické korektnosti a nalít občanům čistého vína. To co se na nás přes Středozemní moře a Balkán valí, není ani tak uprchlická vlna, jako spíše invazní armáda. Dokonce i oficiální data Eurostatu uvádějí, že jde zejména o dospělé muže, navíc často o muže z oblastí, kde žádná válka neprobíhá. I kdyby se nakrásně jednalo o lidi ohrožené na životě, já se jako chlap a otec ptám, jaký morální profil má mladík, který zaplatí pašerákům na místní poměry astronomickou sumu, nechá své rodiče, možná i manželku a děti živořit a sám si jede na výlet do Evropy?

Věřím, že lid České republiky po Vás nechce až tak moc – stojíme pouze o ubezpečení, že naše země bude přijímat imigranty/azylanty, kteří nepředstavují zásadní bezpečnostní riziko – tedy že na svém území poskytne pomoc primárně, ne-li výhradně, uprchlíkům nemuslimským. Obdobným způsobem se už nakonec vyjádřili Vaši kolegové ze Slovenska (Týden, 24.06.2015), Polska (ČTK, 26.05.2015), nebo Maďarska, které dokonce zvažuje vystavět na schengenské hranici plot (iDnes, 17.06.2015). K přijímání omezeného množství právě křesťanských, nebo jezídských uprchlíků nakonec Vaši vládu iniciativa Islám v ČR nechceme vyzvala už před rokem, tedy v době, kdy nebyla situace ani zdaleka tak vyhrocená, jako je dnes. Muslimům nechť pomáhají bohaté muslimské státy. Poskytujme v rozumné míře pomoc Ukrajincům, syrským a iráckým křesťanům, jezídům, ateistům atd., ale v žádném případě nepřijímejme spící buňky IS.

Pane premiére, POKUD JE PRO VÁS A VAŠI VLÁDU HLEDISKO VYZNÁNÍ TĚCHTO OSOB IRELEVANTNÍ, OTEVŘENĚ TO ŘEKNĚTE. Kolik lidí, z jakých zemí, jakého vyznání a v jakém časovém horizontu přijmeme? Občany tyto otázky zajímají a mají právo znát na ně odpověď.

S pozdravem

Ing. Jiří Barták
Islám v ČR nechceme
www.ivcrn.cz

https://www.ivcrn.cz/otevreny-dopis-premierovi/

1292834_10153463070952938_5918325110137953023_o

Diskuze:

Vysmívají se nám: Odpověď “státního tajemníka pro evropské záležitosti” Prouzy (toho, co za naše peníze organizuje kampa…

Posted by Islám v České republice nechceme on 21. červenec 2015

Komentáře

comments