Vzor dopisu politikům – odmítnutí plošného rozdělování imigrantů v EU

Vážená paní poslankyně, vážený pane poslanče, / Vážený pane senátore,

velmi mne znepokojily nedávné výroky tajemníka pro evropské záležitosti, pana Tomáše Prouzy, v souvislosti s evropskou imigrační situací. Je jasné, že současná situace zejména v jižních státech Evropy je nadále neudržitelná; je také známo, že v Evropské unii sílí tlaky na rozdělení uprchlíků do jednotlivých zemí.
Dnes však již můžeme sledovat řadu zemí, které se potýkají s obrovskou občanskou krizí v důsledku neschopnosti imigrantů integrovat se do většinové společnosti, a to i v několikáté generaci. Příkladem může být řada států západní i severní Evropy, mj. Francie, Velká Británie, Belgie a Švédsko, kde nejenže narostla vlna kriminality a násilných trestných činů, ale imigranti se navíc snaží zavést paralelní právní systémy a vlastní zóny, kam “domácí” obyvatelé nemají přístup. Toto se již týká Švédska nebo Velké Británie.
Už v létě 2014 rozesílala iniciativa “Islám v ČR nechceme” otevřený dopis, v němž vyzývala k přijetí uprchlíků z řad křesťanských, případně dalších nemuslimských menšin ze Sýrie a Iráku, a to v rozsahu azylových a obecně ekonomických možností České republiky. Plné znění výzvy najdete zde:

https://www.ivcrn.cz/…/uplo…/2014/08/Otevreny-dopis-IVCRN.pdf

Žádám Vás o přečtení a zvážení této výzvy. Žádám Vás o odpovědný přístup k otázce přijímání imigrantů do České republiky, zejména s ohledem na pravděpodobnou míru integrace přijatých menšin do většinové společnosti.
Čeští občané se projevují tolerantně vůči řadě menšin, ať již zde pracujících, nebo studujících obyvatel; zcela oprávněně se však obávají, aby nás nestihl osud ostatních “tolerantních” evropských států, které na ochotu přijímat uprchlíky doplatily zejména ztrátou bezpečnosti pro své vlastní občany.
Za iniciativu “Islám v ČR nechceme”

Komentáře

comments