Z naší pošty

Vyšlo na IVČRN dne 31.12.2015 (link)

dopis

Přišlo nám do zpráv:

Dobrý den.Bydlím na jižní Moravě, celkem blízko rakouských hranic. Kousek od nás je výchovný ústav Višňové, vozí jim tam k českým problémovým dětem i migranty, samozřejmě bez dokladů, takže nikdo neví kdo to je, kolik mu je let…prostě nic.

Když se jich zeptají na datum narození každý řekne, že se narodil 1.1. a nějaký rok, aby měl věk takový, aby mu nebylo ještě 18. Nějací co tam byli už dříve prý utekli do Německa.

Není to tam nějak ani zabezpečené, kdokoliv a kdykoliv může kdy chce odejít.

Ty přistěhovalce co tam mají ted’, tak jeden z nich se prý snaží po angličtině učit i česky, chce tu prý zůstat. Ale ti ostatní jsou sprostí na vychovatelky, přece nebudou poslouchat ženskou.

Samozřejmě jsou s nimi soustavné problémy, nechtějí si po sobě uklízet, vyhazují jídlo…

Jeden si tam vykuřoval na pokoji, když mu vychovatel vysvětloval, že to nesmí, zavolal kamsi do Brna a někdo prý pěkně vyčinil řediteli, že tohle nemůžou, že je mají nechat být. Sakra, kde to jsme, je to výchovný ústav, ti si budou dělat co chtějí. A co ti ostatní samozřejmě se začnou dožadovat toho stejného.

Máme strach,když můžou kdykoliv utéct. Docela by mě zajímalo, kdo tohle nařídil, když jinde jsou tito hlídaní za mřížema a plotama a tady je dají mezi české děti.


Dále přišla poštou, asi novoroční gratulace, psaná špatnou angličtinou (originál viz níže)

Bůh vás potrestá za urážení islámu, protože islám je jediný správný…

Takových milých přání jsou plné diskuse na celém světě, kdekoliv se někdo odváží kriticky zmínit o Jediné Pravdě a Náboženství Míru. Proto jako svobodný občan sekulární a demokratické země říkám i za ty, kteří nesmějí: Ať už si říkáte Borgové, Oriové nebo jinak, vaši jedinou pravdu a váš strach z nesnášenlivého boha si vnutit nenechám. A udělám vše co je v mých silách, aby i v příštím roce byla naše civilizace sekulární, demokratická a platila v ní Listina základních lidských práv a svobod a nikoli diktatura náboženského fanatismu. Budu se ze všech sil snažit pomáhat těm, kteří nestojí o kult nenávisti a vnucenou vládu “Jediné Pravdy”, všem, kteří hájí právo člověka na pochybnosti a kritické myšlení, na svobodu názoru, svobodu volby, svobodu víry či nevíry a svobodu vystupovat proti totalitě. To jsou hodnoty, které stojí za úspěchy této civilizace a na nich tato civilizace i přetrvá. Každý z nás může udělat totéž. Jsme silní. Jsme spolu spojeni. Jsme většina. Tak vykročme do nového roku beze strachu a s důvěrou sami v sebe.

“I am a Muslim and I am proud of this religion because Islam is a religion of right.If you insult Islam, you know that you are in on what will end for you.They will put you in the grave It is then God will punish you severely punished.And it will regret insulting Islam.You now you can talk and do what they want.But I will die one day and you will live a full life in hell.”

pic_kreativita_islam

Diskuze:

Přišla poštou asi novoroční gratulace, psaná špatnou angličtinou: Bůh vás potrestá za urážení islámu, protože islám je…

Zveřejnil(a) Islám v České republice nechceme dne 30. prosinec 2015

Komentáře

comments