Začíná al-Adhá, muslimský svátek podřezávání

Aktualizace 2014: letošní Al-Adhá připadá na sobotu, 4. října. V Praze mají muslimové znovu pronajatou halu Sokola, Praha 2 (Polská 2400/1a).

V pátek 26. října začne  letošní svátek obětování, při kterém muslimové po celém světě za velké slávy podřežou bez omráčení několik desítek milionů jehňat, ovcí , krav a velbloudů a nechají své děti aby si v krvi máchaly nohy.

Smyslem, pro civilizovaného človeka 21. století tedy spíše poruchou, je uctění památky Abraháma, kterému Bůh nařídil obětovat vlastního syna – aby v poslední chvíli vraždě zabránil a nechal podříznout místo syna berana.

Muslimové jsou samozřejmě fascinováni onou podřízeností Abraháma Bohu, navíc nože a krev také moc rádi, takže se jedná o jeden z hlavních muslimských svátků.

O zvrhlé atmosféře festivalu “čtenářů hodně divné knihy” informuje naše exkluzivní reportérka přímo z Káhiry, sídla pověstného gymplu pro věčně nezralé Al-Azhar:

“Eid a-Adhá bude 26.10 – to je první den obětování . Rozumějte – všude, i ve městě, šílené hysterické kvičení zvířat, krev, zbytky a kůže všude okolo stejně jako zápach a jásot cvoků s malými dětmi, jak úžasná podívaná to je. Na to jsou do 29.11 tři dny svátků Al-Adhá.

Nejčastější pro krvavá obětování  jsou jehňata, kozy, velbloudi a někdy pak i ovce a krávy. Už 14 dní je prodávají po ulicích – vypadá to jako když se přesunují farmářské vesnice do města.  Na hlavní  šestiproudé silnici plné nonstop hluku – troubení aut (jinak řídit neumí) stojí prodejci  s malými stády zvířat (bez vody i na slunci) aby je prodali místním na úžasné krvavé svátky –  HNUS.

Kde se v nich bere necitelnost? No když jako dítě  odmala vyrůstáte v tomto a již jako capartovi je vám ukázáno, že kvílení ubohých zvířat a krev všude kolem, ve které si mácháte ruce a capkáte nožičkama je super zábava…co z vás může vyrůst?”

Jenom z britského Ramsgate v minulém týdnu odplulo 5000 ovcí aby mohli být za plného vědomí obětovány ve Francii.

Islám a jeden z jeho největších svátků Al-Adha:

 

Muslimské detičky dostávájí trénink na otupělost:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak se zapojit?

  • pokud uvidíte muslimy na veřejnosti nebo v soukromí podřezávat zvíře za plného vědomí, pořiďte nenápadně záznam a volejte 158, případně podejte rovnou Trestní oznámení. Je to nelegální. Bez omráčení smí (zatím) podřezávat jen omezený počet kosher a halal jatek.
  • špatná zpráva je, že váš chovatel ovcí v “al-Adhá byznysu” jede nejspíše také a prodává muslimům živé ovce. Přesvědčte ho, ať jim místo ovečky nabídne konzervy Májky.
  • šiřte povědomí o halal a al-Adhá ve svém okolí a mezi přáteli.

Kde se slaví v ČR?

  • po celé republice. Muslimové pokoutně nakupují zvířata od chovatelů a pak je ilegálně obětují, nejčastěji na dvorcích. Veřejně se např. narozdíl od Francie zatím bojí.
  • v Praze místní muslimská obec pronajmula Sparta Arenu poblíž metra Českomoravská.

Komentáře

comments