Otevřený dopis panu Zaorálkovi k jeho zahraniční politice

Vyšlo na IVČRN dne 3.11.2014 (link)

Zahraniční politika dle Zaorálka, sankce na zlé Rusko za současného rozšiřování vztahů s vyloženě sluníčkovými zeměmi, jako je Saúdská Arábie?

…to už rovnou můžeme obchodovat s Islámským Státem.

Co říkáte na krátký a nyní už asi otevřený dopis panu ministrovi?

.

Vážený pane ministře,

Všimli jsme si, že oficiální politikou naší země je sankcionovat Rusko (za porušování lidských práv a podporu zahraničních separatistů) při současném rozšiřování obchodních vztahů se zeměmi, jako je Saúdská Arábie (porušující lidská práva a podporující zahraniční džihádisty).

Rádi bychom Vás upozornili, že v posledních dnech dobyl útvar známý jako „Islámský stát“ dvě velká syrská naleziště (a nepoškozené zpracovávající závody) zemního plynu – Shaer a Jahar. Zajisté uznáte, že jde o skvělou příležitost zbavit se závislosti na ruském plynu a navázat vztahy s další muslimskou zemí, která na tom se svou lidskoprávní situací a vměšováním se do záležitostí suverénních států absolutně v žádném případě není hůře, než zmíněné Rusko.

Tímto Vás tedy žádáme o urychlené navázání přátelských obchodních vztahů s Islámským státem, po vzoru Vámi deklarovaného rozšiřování obchodu se zajisté demokratickou a nevměšující se Saúdskou Arábií a zároveň o co nejrychlejší zastavení odběru ruského plynu. Určitě uznáte, že okamžitá akce může být perspektivním obchodním vztahům ku prospěchu, zejména pokud by se delegace islámského státu na své cestě do České republiky stihla připojit již tuto středu k té saúdské, na Českosaúdském obchodním fóru.

S přáním pěkného dne,

Islám v České Republice Nechceme

10606264_10152854309382938_3883144258766235071_n

Diskuze k článku viz link FB nahoře

Komentáře

comments