Zakladatel Pegidy se dnes hájil před soudem kvůli příspěvkům na FB z roku 2014

lutz-bachmann-soud

Lutz Bachmann, zakladatel Pegidy, odmítá nařčení z podněcování k nenávisti u soudu. Dnes se hájil před soudem kvůli příspěvkům na FB z roku 2014, kde měl imigranty přirovnat k dobytku, grázlům a špíně. Podle obžaloby tím napadl lidskou důstojnost uprchlíků. Lutz Bachmann to odmítá a před soudem vypověděl, že příspěvky na facebook nepsal.

Pokud by byl uznán vinným, hrozí mu vysoký peněžitý trest nebo až 5 let ve vězení. Výsledek soudu bude znám po 10. květnu.

Před budovou soudu se setkali podporovatelé Lutze Bachmanna s hesly „Styďte se svoboda pro Lutze Bachmanna“, „K soudu musí jít Merkelová“ a nechyběli tu ani sluníčkáři a vítači, kteří volali „Bachmann do vězení“. Lutz Bachmann i jeho žena měli po celou dobu od začátku jednání na očích anonymizační brýle, obdélník, kterým se v tisku cenzurují obličeje.

Na transparentech stálo: „K soudu musí jít Merkelová“

Pegida pořádá v Drážďanech každé ponděí demonstraci a toto pondělí přišlo 3200 demonstrantů a asi 550 proti demonstrantů.

Zdroj informace: http://www.zeit.de/gesellschaft/zeitgeschehen/2016-04/lutz-bachmann-pegida-gruender-volksverhetzung-gericht

Komentáře

comments