Ze včerejší akce Pegidy, Úsvitu-národní koalice a Bloku proti islámu

Vyšlo na IVČRN dne 8.11.2015 (link)

Krásné shrnutí dnešní akce Pegidy, BPI a ÚNK

12185366_1090239734333319_760818594673408137_o

http://holotova.blog.idnes.cz/…/1000-lidi-s-narodnimi-vlajk…


 

Dobře věděli proč, sluníčkáři by se asi strachem zbláznili, mohly by jim balónky prasknout nebo uletět a Karel Schwarzenberg by si mohl stříknout do trenek. Oni totiž tihle lidé nějak nesnášejí národní symboliku.

Přesvědčila jsem se o tom na souběžných akcích, které se uskutečnily na německo-české hranici za Pomezím u Chebu. Kdybych neprošla osobně oba tábory a byla odkázána na to, co mi sdělí státní i komerční veřejná média prostřednictvím svých placených zpravodajů, měla bych pocit, že se konala obrovská akce v Schirndingu asi 3 km za hranicí na podporu otevřené hranice, kde bylo prý asi 1000 lidí, naopak poblíž se sešli příznivci Pegidy v počtu zhruba 300 lidí (viz informace ČT1, Prima, aj.), kteří demonstrovali za uzavření hranic. Všechno je ale trochu jinak.

V městečku Schirnding bylo celkem zhruba 300 lidí. Z České republiky jsem výrazněji zaznamenala 3 zástupce strany Zelených a také Karla Schwarzenberga s doprovodem, troufám si odhadnout maximálně 20-30 lidí. Celý tábor se vyznačoval pestrobarevnými balónky, ani jeden státní symbol, ani jeden symbol bavorský, několik zahalených muslimek, několik lidí s transparenty Refugees welcome, zvědaví obyvatelé městečka na procházce s dětmi po nedělním obědě.

Kdybych dala pouze na informace, které mi poskytnou naše média, mohla bych to vidět také tak, že oba tábory byly stejně velké a že se vlastně na náměstí v Schirndingu sešli “ti hodní”, co ochraňují otevřenou hranici, za kterou jsme těžce bojovali a několik neonacistů, kteří asi ve dvaceti křičí “Merkel muß weg” a chtějí na hranicích snad železnou oponu. Viz článek a video zde

http://vary.idnes.cz/pegida-schirnding-prechod-09f-/vary-zpravy.aspx?c=A151108_164108_vary-zpravy_aha

nebo další žumpa zde: http://echo24.cz/a/wJFfV/odpurci-islamu-demonstrovali-za-obnoveni-hranicnich-kontrol

Druhý tábor, čili tábor Pegidy, Úsvitu NK a BPI, který se sešel blíže k Pomezí se vyznačoval převážně národními vlajkami německými, českými včetně vlajek zemských (bavorské, saské aj.) Lidí přicházelo průběžně k tisícovce. Z České republiky přijel autobus a mnoho lidí individuálně, naši účast odhaduji na 80 – 100 Čechů. Všichni přišli slušně podpořit zvýšenou nutnost ochrany hranic států Schengenského prostoru, zpřísnění hraničních kontrol, uzavření hranic pro osoby, které nepocházejí ze států evropské čtyřiadvacítky vytvořením “bezpečných zemí původu” pro všechny členské země Rady Evropy, okamžité zastavení příjmu žadatelů o azyl, schválení krizového azylového zákona a spolupráce všech zemí EU v řešení migrační krize.

Pochod vedl podél německo-české hranice, trval asi 2 hodiny a ušlo se až 6 kilometrů, na konci pochodu si představitelé Pegidy a ÚNK vyměnili národní vlajky jako důkaz spolupráce obou stran v úsilí o změnu azylové politiky v Evropě. Žádní náckové a projevy nenávisti či xenofobie se nekonaly, jen spousta normálních realistických občanů všech věkových kategorií přišla vyjádřit své postoje. Na závěr proběhly proslovy a státní hymny.

Také by mne zajímalo, jaké hymny a chóry proběhly na meetingu dole v Schirndingu, ale to už jsem nestačila. Nehledě na to, že slyšet Karla zpívat hymnu “Kté tobof muj” podruhé, to už bych opravdu nedala :-). Pochybuji ale, že na balónkovém shromáždění, by něco takového, jako jsou národní symboly sociálně levicoví politici vůbec připustili, jedině tak Ódu na radost (chudák Beethoven).

Svůj názor z obou akcí si udělejte z mé mikrofotoreportáže. Děkuji Milanovi A. za zbytek fotografií a Vám za přečtení.

Přesto iDnes vydalo článek s tímto popiskem:

“Neonacisté symbolicky uzavřeli česko-německou hranici na Chebsku”

11026267_10153740993537938_5653101566972816603_n
(už na základě našeho článku změnili, originál tedy v screenshotu viz výše)

Předseda Bloku proti islámu, docent Martin Konvička dodává:

“Taky máte dojem, že to iDnes, a potažmo jejich vlastník Stb Babiš, definitivně přepískli?

Tohle jim neprojde.
Blok proti islámu půjde po Babišově fašoidním ANO jako ohař.
Ať si ten chlap nechá na příští Sněmovnu zajít chuť. Možná má miliardy, my máme čest a pravdu.”

http://vary.idnes.cz/pegida-schirnding-pr…/vary-zpravy.aspx…


 

Diskuze:

Krásné shrnutí dnešní akce Pegidy, BPI a ÚNKhttp://holotova.blog.idnes.cz/c/483248/1000-lidi-s-narodnimi-vlajkami-nepustili-k-300-lidem-s-balonky.html?ref=rss

Posted by Islám v České republice nechceme on 8. listopad 2015

Komentáře

comments