Zeman, Fico, Graubner… co tyto pány spojuje? Zdravý rozum!

Vyšlo na IVČRN dne 25.6.2015 (link)

Stejně jako na našeho prezidenta Zemana, i na slovenského premiéra Fica můžeme mít různé názory. Zdravý selský rozum si ale oba pánové zachovali.

Robert Fico včera vzkázal, že dobrovolně mohou země poskytnout větší pomoc. „Dokážu si představit například křesťanské rodiny ze Sýrie, pokud budou ohroženy. Musíme říct, na co máme, co jsme schopni zvládnout, co neohrožuje naší entitu a kulturní podstatu,” vzkázal Fico.

http://www.denik.cz/…/dalsi-plot-britove-jej-chteji-v-calai…

 

IVČRN už dávno říkala, že POKUD přijímat nějaké uprchlíky, tak ty nemuslimské. Teď to VYPADÁ, že bychom se velkému přílivu islámských obohacovačů opravdu MOHLI vyhnout (zcela nepochybně i díky vlivu naší petice). Vítězství? Ještě ani zdaleka ne, právědnes proběhne v Bruseli další kolo jednání… Situaci velmi, velmi bedlivě sledujeme. Pokud bude vláda konat v souladu se zájmy a názory naprosté většiny našich občanů, patří jí dík. Jestli ne, budeme na to adekvátně reagovat. LAJK, kdo souhlasí.

https://www.ivcrn.cz/pomoc-syrskym-a-iraskym-krestanum…/

 

A opět: Nemusíme souhlasit se všemi názory olomouckého arcibiskupa Graubnera, ale v této věci zastává velmi pragmatický postoj:
Co soudíte o názorech, že bychom měli přijímat pouze křesťany, kteří by prý mohli být snáze integrovatelní?
S tím souhlasím
. Jako křesťané staví na tom, z čeho vyrostla naše kultura. Mezi nimi bych dal přednost těm, kteří byli vyhnáni tak zvaným Islámským státem a živoří ve stanech cizí země. Na mé pozvání nedávno navštívil Česko arcibiskup z iráckého Mosulu (biblického Ninive), který žije s padesáti tisíci svých věřících v utečeneckých táborech v Kurdistánu. Jsou mezi nimi lidé vzdělaní a dříve i majetní. Ti by se uměli přizpůsobit i pracovat. Jejich pozvání bych přivítal.
http://www.krajskelisty.cz/…/9983-arcibiskup-graubner…

pic_no_democracy

Diskuze:

Stejně jako na našeho prezidenta Zemana, i na slovenského premiéra Fica můžeme mít různé názory. Zdravý selský rozum si…

Posted by Islám v České republice nechceme on 25. červen 2015

Komentáře

comments