Muslimové chtěli zabít své kritiky

Šestice muslimů se u britského soudu přiznala, že plánovala spáchat útok na účastníky demonstrace nevládní organizace Liga anglické obrany (English Defence league – EDL)

SixVersusEDL

 

 

 

Na odtahovém parkovišti poblíž britského Shefieldu byl místním zaměstnancem v jednom z automobilů nalezen arzenál výbušných zbraní, které, jak později vyšlo najevo, měly  zmasakrovat účastníky protestního shromáždění EDL bojující proti islamizaci Velké Británie. Teroristé však měli smolný den. Shromáždění bylo kvůli neúčasti hlavního představitele EDL Toma Robinsona rozpuštěno dříve než bylo plánováno, a tak když teroristé dorazili na určené místo, žádný z demonstrantů  se zde již nevyskytoval.

Při namátkové policejní kontrole byli teroristé přinuceni odstavit své auto na nejbližším odtahovém parkovišti, protože nemělo zákonné pojištění. Jak se později ukázalo, jeden z teroristů se pokusil dříve automobil pojistit, avšak vložil do systému špatné registrační číslo vozidla. Automobil byl na odtahovém parkovišti odstaven dva dny, než si jeden ze zaměstnanců všiml, že se v prostoru vozidla nacházejí bomby,  brokovnice, mačety, nože a trubkové bomby s nenávistnými nápisy, provoláními proti nevěřícím a nenávistné texty proti královně, která je prý  “ženou od ďábla”, “ohlupuje národ ovcí” a vzkaz od muslimů adresovaný členům EDL s obsahem “milujeme smrt více, než vy milujete život”.

Bombový útok: Tento 18-palcový dlouhé přístroj obsahuje 458 kusů střepin a měl být poháněn výbušnin odebraného nejméně ze dvou velkých ohňostrojůHlavice s obsahem 458 kusů střepin a pohonem z materiálu odebraného nejméně ze dvou velkých ohňostrojů

Výbušnina: Kuličková ložiska a hřebíky, které byly nalezeny uvnitř bombový útok, když to bylo rozebráno odborníky balistiky policieKuličková ložiska a hřebíky, které byly nalezeny uvnitř.

Cache zbraní: hrůzostrašný dálkových nožů, které byly nalezeny ukryté uvnitř Laguna poté, co byl zastavil, protože neměl pojištěníNalezené zbraně.

Druhý den ráno telefonoval Omar Khan, zda by si mohl auto vyzvednout.
Ten byl  při předávání automobilu zadržen stejně tak jako jeho spolujezdec Jewel Uddin a později podle otisků na zbraních identifikovaný Mohammed Hasseen; Zatčení Anzala Hussaina, Zohaiba Ahmeda Mohammeda a Sauda následovalo poté, co byl jejich taxík zastaven v Birminghamu.

Trubková bomba: Jedná se o části částečně dohromady trubkovou bombu, která byla chycena policiíTrubková bomba

Z vyšetřování vyplynulo, že muslimové měli v úmyslu odpálit bomby, aby zabily co nejvíce účastníků shromáždění, policistů i náhodných kolemjdoucích a způsobily stovky dopravních nehod.

Rally: Spiklenci byli zaměření tohoto EDL rally v Dewsbury, West Yorkshire, ale byl zmařen, protože přišel příliš pozdě - po davy odešli

Policie a tajné bezpečnostní složky neměly o připravovaném útoku žádné tušení a to ani přesto, že jeden z teroristů, Uddin, byl předmětem zájmu policistů, protože shromažďoval finanční prostředky pro teroristickou buňku a jiný další teroristický masakr, který měl být dokonce ničivější než ten londýnský ze 7. července 2005. Dokonce ani když byl spolu s Khanem viděn,  jak 5 dní před plánovaným útokem kupuje nože, nikoho z protiteroristického policejního týmu nenapadlo, že sledovaní muslimové plánují uspořádat teroristické zvěrstvo.

Zachytil na kameru: Pět mužů jsou vidět na CCTV v Dewsbury na cca 16:37 - dvě hodiny po EDL rally skončilaPět mužů je vidět na kameře Dewsbury v cca 16:37 – dvě hodiny po demonstraci.
Terror cíle: EDS demonstranti byli terčem muslimských extrémistů na shromáždění v Dewsbury v červnu loňského rokuDemonstranti byli terčem muslimů na shromáždění v Dewsbury.
Plán útoku: kolem 750 členů, EDS, soupeři z Unite proti fašismu a desítky policistů byli na shromáždění, které se muslimští extrémisté byli cíleníPlán útoku: kolem 750 členů EDL, soupeři z Unie proti fašismu a desítky policistů byli na shromáždění.
Rally: napsal v roce policie, to jsou EDL demonstranti v Dewsbury zachytil na video z policejního vrtulníku. Gang muslimských fanatiků byla zaměřená na protestEDL demonstranti v Dewsbury z policejního vrtulníku.
Rally předčasného ukončení: Událost byla kratší, než bylo plánováno, protože vůdce EDL Tommy Robinson, dav Pleaser, nebyl schopen zúčastnitDemonstrace byla  předčasně ukončena, protože vůdce EDL Tommy Robinson musel z rodinných důvodů odejít.
Zabavené: Skupina je Renault Laguna se zastavil na dálnici M1, protože nemá pojištění a chytil - bylo to dva dny před arzenál zbraní byla objevena když Renault Laguna zastaven na dálnici M1, protože neměl pojištění.

V současnosti čekají muslimové Uddin, 27, Ahmed, 22, Khan, 31, Hussain, 24, Saud, 22  a Hasseen, 23  na  den 6. června, kdy nad nimi bude soudcem Nicholasem Hilliardem vynesen rozsudek.
Rozhodnutí: Dopravní policie zastavit Jewell Uddin a Omar Mohammed Khan na M1 oni cestovali zpět do svého rodného města, Birmingham a zabavit vozidlo

Zdroje:
http://czech.ruvr.ru/2013_04_30/Islamiste-planovali-napadeni-Ligy-anglicke-obrany/

http://www.jihadwatch.org/2013/04/uk-six-muslims-admit-to-jihad-plot-to-bomb-english-defence-league-rally.html

http://www.bbc.co.uk/news/uk-22344054

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2317029/English-Defence-League-terror-plot-6-Islamic-extremists-plead-guilty-EDL-rally-bomb-attack-plan.html

Komentáře

comments