Známá kapela Tichá dohoda “si už v Praze nezahraje” Provokují a kladou otázky.

Pražská poprocková skupina Tichá dohoda na letošní podzim připravuje album pojmenované Planeta opic. Už teď jsou k poslechu uvolněny dvě zdařilé skladby. Kapela taktéž zveřejnila klip k singlu “Zakázaná slova” a chystá další.

Píseň “Zakázaná slova” upozorňuje na dnešní ohrožení svobody slova, které plyne z přílišné politické korektnosti.  

Říkáte si, proč píšeme, že si kapela v Praze už nezahraje?  Pořadatel akce Žižkovská noc vyhodil kapelu Na rovinu ze sálu, jen proto, že její člen měl mezi desítkami dalších připnutý odznáček IVČRN. Po koncertu navíc kapele nezaplatil domluvený honorář a ještě se do nich pustil na sociálních sítích.(Píšeme zde) To ale není jediný případ. V Českých Budějovicích byl zrušen dlouho plánovaný koncert, poté co členové dalších pozvaných kapel zjistili, že se člen místní kapely Singhaia přátelí s entomologem a islamofobem Martinem Konvičkou. Známí rockeři z Debustrolu jsou už také pod drobnohledem cenzurychtivých normalizátorů.

Nejen cenzura v Evropské unii, o které zpívá Tichá dohoda, taktéž se chystá cenzura Youtube, větší cenzura Facebooku a Google vyhledávání. Už teď existuje seznam webů, kterým je znemožněno zaplatit si reklamu, případně reklamu na svém webu pomocí Google zobrazovat.

Ano i za Bolševika jsme tu měli pár antisystémových muzikantů. Jsme rádi, že právě Tichá dohoda se k nim může zařadit a nechat za sebou plavat udavačskou lůzu, jako je například pořadatel Žižkovské noci Marek Dočekal, nebo členové kapel Melmac a Ara.

(ff)

Komentáře

comments