Zodpovědnost, nebo xenofobie?

Svět se zbláznil.
Právě jsem se dozvěděl, že jsem xenofobní. Považuji se za tolerantního člověka. Netřídím lidi podle barvy kůže, nebo podle národnosti. Ani podle majetku, nebo zaměstnání. Přesto jsem xenofobní. Důvod? Bojím se o budoucnost našeho státu. Bojím se o budoucnost naší kultury.

Sleduji reportáž v televizi a vidím stovky mladých statných mužů, kteří vystupují z lodi. Úsměv na tváři, v ruce mobilní telefon. Pak zahlédnu reportáž, kde si stěžují na špatný signál WiFi v táboře, a na liknavost úřadů při vyřizování potřebných dokladů. Něco bude asi špatně, napadne mě.

OSN vyzývá Evropu, aby otevřela své trhy práce a ČR je kritizovaná, že zavírá migranty za vysoké ploty. Nějak tomu přestávám rozumět. Vždyť ti lidé jsou zde nelegálně. Nevíme přeci, jestli se nejedná o zločince, kteří utíkají před zákonem.
Pak uvidím záběry z Calais, kde imigranti násilím vnikají do kamionů. Když je policie z kamionů vytáhne, s úsměvem odcházejí pryč. Věří, že zítra se to povede. To, že se do kamionu vloupali, policie neřeší. Zřejmě se bojí, aby je někdo neobvinil z rasismu.

Do Evropy míří tsunami. Vidím záběry míst, kudy prošli imigranti. Všude se válí odpadky, na břehu moře jsou propíchané čluny. Většinu člunů si poškodili sami imigranti, aby je pobřežní stráž musela zachránit.

Hlavou mi prolétne, jestli se takto chovají lidé, kteří zachraňují svůj život. Jedná se o jasné vydírání. Hraje se na naše city. Na náš pocit zodpovědnosti.

Kde je však zodpovědnost za bezpečnost občanů naší vlasti? Za bezpečnost EU?

Opravdu má Evropa zachránit všechny imigranty? Pokud OSN vidí zoufalou situaci uprchlíků, tak proč neapeluje na všechny státy světa, aby se o ty chudáky postaraly?
Hlasy varující proti obrovské mase lidí, která může destabilizovat Evropu, jsou umlčovány nařčením z xenofobie a z netolerantnosti.
Přijde mi to absurdní. Neměla by být společnost tolerantní k jinému názoru? Obzvlášť pokud se jedná o názor pramenící ze strachu o budoucnost. O budoucnost nás všech.
Nevím, jak to dopadne. Možná dobře a všichni budou žít šťastně a spokojeně.
Ale jedno vím zcela jistě.
Svět se zbláznil.

Pavel Vot, https://www.facebook.com/pavel.vot

 

Publikováno na FB IVČRN dne 26.8.2015 (link)

Svět se zbláznil.Právě jsem se dozvěděl, že jsem xenofobní. Považuji se za tolerantního člověka. Netřídím lidi podle…

Posted by Islám v České republice nechceme on 25. srpen 2015

Komentáře

comments