Zpráva IVČRN politikům – reakce na citaci tajemníka Prouzy

Islám v České Republice nechcemeIslám v České republice nechceme
26. 11. 2014, Praha

V reakci na zvyšující se tlaky z EU na přijímání imigrantů a vyjádření státního tajemníka pro evropské záležitosti Prouzy, který navrhuje odlehčit zemím EU tím, že přijme část imigrantů do ČR, zveřejňujeme naše stanovisko:

 

Ve stále napjatější mezinárodní situaci a při horšících se ekonomických vyhlídkách evropských zemí je právem a povinností každé země vážit, koho na své území přijme v rámci azylového či imigračního řízení. Hlavním problémem současné “uprchlické krize” je, že značná část zájemců o azyl či usídlení v ČR se hlásí k islámu – vyznání, jehož učení i každodenní praxe je, pro svou šovinistickou, supermacistní, sexistickou a násilnou povahu v rozporu se Všeobecnou deklarací lidských práv OSN, Listinou základních práva a svobod i dobrými mravy.

 

Nikdo nemůže popřít, že islámští věřící patří v západní Evropě k nejhůře integrovatelným menšinám, že růst jejich počtu zvýšil společenské napětí a zhoršil bezpečnostní situaci v řadě evropských zemí. Návrhy na “přerozdělení uprchlíků” padají v době, kdy v České republice narůstá napětí mezi majoritním obyvatelstvem a naší vlastní menšinou – jmenovitě menšinou romskou.

 

Že nejde o specificky české selhání, o tom svědčí opakované konflikty s “východoevropskými nomády” ve státech jako Francie, Německo, Británie nebo Švédsko. Nalezení vhodného modu vivendi s romskou menšinou je nelehký úkol, který západoevropské země nemusejí řešit. Neobejde se bez zvýšení pracovních a vzdělávacích příležitostí a právě na tomto poli by rychlý přísun desítek tisíc islámských uprchlíků znamenal nejen zátěž na sociální systém, ale i přímé ohrožení snah zlepšit postavení romské menšiny.

 

Muslimští uprchlíci z válečných zón a běženci mohou odejít do relativně bohatých a bezpečných islámských zemí, kde se o ně jejich souvěrci rádi postarají. Takových zemí je spousta – Bahrajn, Jordánsko, Katar, Kuvajt, Saudská Arábie, Turecko … – uprchlíci zde budou obklopeni lidmi patřícími ke stejnému civilizačnímu okruhu. Tímto v žádném případě nezpochybňujeme potřebu solidarity s trpícími a pronásledovanými, z níž by měla vycházet politika státu vůči běžencům. Ač odmítáme přerozdělení imigrantů muslimských, voláme po přednostním udělení azylů blízkovýchodním křesťanům, ateistům, jezídům, případně kryptokřesťanským skupinám typu alewitů či drúzů. Tito lidé skutečně nemají kam jít, v jejich domovině jim hrozí fyzická likvidace.

 

Artur Fišer, tiskový mluvčí IvČRN
Tel.: 739 40 20 68
E-mail: [email protected]
Příloha:
Odkaz na citaci tajemníka Prouzy: http://www.rozhlas.cz/plus/ranniplus/_zprava/evropa-se-musi-o-migranty-podelit-navrhuje-statni-tajemnik-pro-evropske-zalezitosti-prouza–1424519

Komentáře

comments