Evropský soud pro lidská práva: Nosit hidžáb NENÍ základní lidské právo.

Ohodnoťte toto post

Nosit hidžáb NENÍ základní lidské právo. Rozhodl to Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku. Francie tak může zakázat ve státních institucích náboženské symboly, včetně šátku.

Jak je to možné? Francie má totiž jasně uvedeno v prvním článku Ústavy: Víra je výhradně SOUKROMOU záležitostí. Francie tak jasně deklaruje, že je sekulárním státem. Veřejné projevy víry se podle rozhodnutí ESLP proto musí přizpůsobit sekularitě státu. A proto zákaz šátků i jiných náboženských symbolů ve veřejných institucích není náboženskou diskriminací.

Nošení náboženských symbolů je tak pro francouzské státní zaměstnance tabu a ve státních školách ani nemocnicích neuvidíte křížky, šátky ani jarmulky.

Co myslíte, není čas, aby princip oddělení náboženství od státu vyhlásily i další evropské země? Jaký problém by s tím mohli mít třeba křesťané? Jaký je váš názor? Uvítáme slušnou diskusi, prosíme vyhněte se obvyklému flejmu militantní ateisté vs militantní křesťané. Díky.

http://www.welt.de/politik/deutschland/article149309204/Kopftuch-tragen-zaehlt-nicht-zu-den-Menschenrechten.html

Diskuze:

NOSIT HIDŽÁB NENÍ ZÁKLADNÍ LIDSKÉ PRÁVO. ROZHODL TO EVROPSKÝ SOUD PRO LIDSKÁ PRÁVA (ESLP) VE ŠTRASBURKU. FRANCIE TAK MŮŽ…

POSTED BY ISLÁM V ČESKÉ REPUBLICE NECHCEME ON 27. LISTOPAD 2015